خانه آزمون های آنلاین کلاس های آنلاین جزوات تماس با ما


استاد

پشتیبانی فنی
نام کاربری رمز عبور
نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ اینجا کلیک کنید


شیمی سوم دبیرستان

شیمی سوم دبیرستان دارای سه فصل است و سهم هر فصل به طور متوسط هر ساله 4 تست می باشد  لذا ارزش هر فصل خیلی مهم و سوالات این فصل بسیار حیاتی می باشد. علاوه بر این این تقریبا 15 یا 16 تست که به صورت محاسباتی برای کنکور طراحی می شود به نوعی به طور مسقیم یا غیر مسقیم به شیمی سوم ارتباط دارد به خصوص فصل اول شیمی سوم جزء فصل هایی است که تفاوت رتبه را تعیین می کند چرا که متاسفانه خیلی از دانش آموزان و مخصوصا دانش آموزان رشته تجربی دل خوشی از این فصل ندارند که البته اشتباه است لذا گروه شیمی 100 با ارائه مفاهیم مطالب و یک سری تکنیکها سعی کرده است تا پیچیده ترین سوالات را با ساده ترین روش ها و تکنیکها حل و تشریح کند و با تحلیل این مفاهیم و تسلط بر این تکنیکها درس شیمی سوم و به خصوص استوکیومتری لذت بخش تر خواهد شد.
 شیمی 3 فصل اول:
 این فصل 134 صفحه می باشد و دارای 90 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد جهت پاسخگویی به تستهای این فصل تکنیک تسلط بر فرمول نویسی، واکنش نویسی، موازنه، تعیین فاز، استوکیومتری یک ماده(تبدیل واحد)، استوکیومتری واکنش ها، محدود کننده، درصد خلوص، بازده و ... لازم است. با اینکه حجم این جزوه اندکی زیاد است ولی با جرات می توانم بگویم که در تسهای کنکور حداقل 10 تست به صورت غیر مسقیم ازاستوکیومتری و واکنش نویسی وجود دارد و 4 تست هم به صورت مسقیم از این فصل طراحی می شود لذا این فصل دارای اهمیت ویژه ای می باشد؛ چرا که حدودا در مجموع 14 تست مرتبط با این فصل طراحی می شود. در این جزوه 2 روش برای موازنه واکنشها ارائه شده است که بسته به سلیقه دانش آموز هر دو روش مناسب می باشد و یک روش تکنیکی جهت حل استوکیومتری واکنشها ارائه شده است که پاسخگوی تمامی مسائل محاسباتی می باشد و با کمترین محاسبات به جواب مسئله خواهید رسید. از همه مهم تر در فصل استوکیومتری و مسائل محاسباتی این است که تکنیک ضرب و تقسیم سریع را باید بلد باشید چرا که اکثر دانش آموزان مسئله را حل می کنند ولی در اعمال جبری مشکل پیش می آید.

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید توجه شود که ایمیل وارد شده به صورت دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


جهت دریافت کل فصل اول شیمی سوم روی عکس زیر کلیک کنید 

فصل اول شیمی 3

 


 شیمی 3 فصل دوم: این فصل 97 صفحه می باشد و دارای 81 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد جهت پاسخگویی به تستهای این فصل مفهوم انرژی و تبدیل انرژی، حرکت ذرات و انرژی ماده، جاری شدن انرژی (تغییر انرژی در فرایند)، مفهوم کار و گرما، مفهوم آنتالپی واکنش و انواع آنتالپی، اندازه گیری آنتالپی واکنشها ّبه روش مستقیم و غیر مستقیم، تغییرات بی نظمی فرایندها، تعیین جهت انجام واکنش ها.  از همه مهم تر در فصل استوکیومتری و مسائل محاسباتی این است که تکنیک ضرب و تقسیم سریع را باید بلد باشید چرا که اکثر دانش آموزان مسئله را حل می کنند ولی در اعمال جبری مشکل پیش می آید.

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید توجه شود که ایمیل وارد شده دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


جهت دریافت کل فصل دوم شیمی سوم روی عکس زیر کلیک کنید 

 

فصل دوم شیمی 3


شیمی 3 فصل سوم:این فصل 114 صفحه می باشد و دارای 107 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد جهت پاسخگویی به تستهای این فصل مفهوم حلال و حل شونده، انواع حلال، نحوه انحلال، عوامل موثر بر انحلال، انحلال مولکولی و یونی، انواع مخلوطها، انواع کلوییدها و ...  از همه مهم تر در فصل استوکیومتری و مسائل محاسباتی این است که تکنیک ضرب و تقسیم سریع را باید بلد باشید چرا که اکثر دانش آموزان مسئله را حل می کنند ولی در اعمال جبری مشکل پیش می آید.

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید توجه شود که ایمیل وارد شده دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


جهت دریافت کل فصل سوم شیمی سوم روی عکس زیر کلیک کنید 

فصل 3 از شیمی سوم دبیرستان

دانلود جزوه کامل شیمی 3۰۵ شهريور ۹۲ ثبت نظر (6)