خانه آزمون های آنلاین کلاس های آنلاین جزوات تماس با ما


استاد

پشتیبانی فنی
نام کاربری رمز عبور
نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ اینجا کلیک کنید


شیمی دوم دبیرستان

شیمی دوم دبیرستان از بین 3 کتاب شیمی مهم ترین و پر اهمیت ترین کتاب می باشد چرا که علاوه بر اینکه در کنکور سهم تقریبا مساوی با دو کتاب شیمی سوم و چهارم دارد (یعنی تعداد سوالات کنکور از این کتاب 11 و گاها 12 می باشد)اساس و پایه شیمی سوم و چهارم هم می باشد یعنی اینکه سوالات سوم و چهارم معمولا به صورت ترکیبی به شیمی دوم هم ارتباط دارد چنانچه در فایل تحلیل کنکور هم آورده بودم اکثر سوالات کنکور به صورت ترکیبی از چندین مباحث و برخی سوالات از ترکیب مباحث هر سه درس شیمی می باشد که در این میان شیمی دوم اهمیت ویژه ای دارد.

به نظر اینجانب هر دانش آموزی که شیمی دوم را به صورت مفهومی تجزیه تحلیل نماید و مفاهیم اولیه و ترکیب مفاهیم را متوجه شود و نهایتا به تکنیکهای لازم جهت پاسخ گویی سریع تسلط یابد 50% قضیه درس شیمی حل شده است چرا که تحلیل و تسلط بر کتابهای سوم و چهارم هم مدیون دانسته ها و تکنیکهایی است که از سال دوم یاد گرفتید و همان روش را دامه می دهید.

نکته قابل توجه اینکه دانش آموزی که میخواهد مفهومی و تجزیه - تحلیل گونه درس بخواند موقع شروع با سختی هایی همراه است یعنی سخت است که قلق مفهومی و ترکیبی خواندن دستتان بیاید و باید تحمل و پایداری داشته باشید که بدون تحلیل و تفسیر هیچ مطلبی از روی آن مطلب رد نشوید ولی پس از پیدا کردن قلق کار برای همیشه از خواندن درس شیمی لذت خواهید برد
هنگام مطالعه هر سوالی که داشته باشید می توانید به صورت آنلاین بپرسید و به فاصله حداکثر نیم ساعت جواب سوالتان را دریافت خواهید کرد. 


  

شیمی 2 فصل اول: این فصل 69 صفحه می باشد و دارای 80 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد جهت پاسخگویی به تستهای این فصل تکنیک تسلط بر آرایش های الکترونی از روی جدول تناوبی باید داشته باشید که در داخل جزوه تاکید زیادی به این موضوع شده است. این فصل دارای یک مثال کلی است که از  16 بند تشکیل یافته است توصیه می شود پس از مطالعه و حل تستهای این فصل به سراغ این مثال کلی بروید که تمامی بحثها و مفاهیم این فصل در داخل همین مثال کلی آورده شده است.

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید. توجه شود که ایمیل وارد شده به صورت دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 

لینک دانلود نمونه ایاز فصل اول  شیمی 2

 

جهت دریافت کامل فصل اول شیمی دوم روی عکس زیر کلیک کنید 

دانلود فصل اول از شیمی 2 شیمی 2 فصل دوم: این فصل 54 صفحه می باشد و دارای 77 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد جهت پاسخگویی به تستهای این فصل تکنیک تسلط بر جدول تناوبی را باید داشته باشید که در داخل جزوه تاکید زیادی به این موضوع شده است. در برخی موارد دیده شده است که دانش آموزان نام عناصر هر دوره و گروه را حفظ میکنند؛ لازم است بدانید که موقعیت عناصر با توجه به الکترونهای لایه ظرفیت در جدول تناوبی و نیز شبیه سازی جدول تناوبی قلق این فصل می باشد نه حفظ کردن اسم عناصر هر گروه یا هر دوره. این فصل دارای یک مثال کلی است که از  18 بند تشکیل یافته است. توصیه می شود پس از مطالعه و حل تستهای این فصل به سراغ این مثال کلی بروید که تمامی بحثها و مفاهیم این فصل در داخل همین مثال کلی آورده شده است.

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است. جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید توجه شود که ایمیل وارد شده به صورت دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

لینک دانلود نمونه ای از فصل دوم  شیمی 2

جهت دریافت کل فصل دوم شیمی دوم روی عکس زیر کلیک کنید 

 

دانلود فصل دوم از شیمی 2

 


 شیمی 2 فصل سوم: این فصل 35 صفحه می باشد و دارای 51 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد. جهت پاسخگویی به تستهای این فصل تکنیک تسلط بر فرمول نویسی ترکیبات یونی و نیز نامگذاری آنها می باشد. جدولی تهیه شده است که در آن تمامی یونهای چند اتمی که در 3 درس شیمی وجود دارد جمع بندی شده است. این فصل دارای یک مثال کلی است که از  19 بند تشکیل یافته است توصیه می شود پس از مطالعه و حل تستهای این فصل به سراغ این مثال کلی بروید که تمامی بحثها و مفاهیم این فصل در داخل همین مثال کلی آورده شده است.

 

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید توجه شود که ایمیل وارد شده به صورت دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 

لینک دانلود نمونه ای از فصل سوم  شیمی 2

جهت دریافت کل فصل سوم شیمی دوم روی عکس زیر کلیک کنید 


دانلود فصل سوم از شیمی 2


 

 

 شیمی 2 فصل چهارم: این فصل 80 صفحه می باشد و دارای 85 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد. جهت پاسخگویی به تستهای این فصل تکنیک تسلط بر رسم ساختارهای لوویس و مفاهیم مرتبط با آن از جمله تعداد پیوندها، قلمروها، زوایای پیوندی، شکل هندسی، آرایش قلمروها، رزونانس و نیروهای بین مولکولی لازم است. جالب است بدانید که لازمه دانستن تمامی این بحثها رسم ساختار لوویس مولکولها می باشد در این جزوه تکنیکی به نام ساختارهای مشابه ارائه شده است که ساختار لوویس تمامی مولکولها را می توان زیر 15 ثانیه رسم کرد. این فصل یکی از مهم ترین و اساسی ترین فصل های شیمی دوم می باشد

 

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید توجه شود که ایمیل وارد شده به صورت دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 

لینک دانلود نمونه ای از فصل چهارم شیمی 2

جهت دریافت کل فصل چهارم شیمی دوم روی عکس زیر کلیک کنید 


دانلود فصل چهارم از شیمی 2

  

 شیمی 2 فصل پنجم: این فصل 43 صفحه می باشد و دارای 60 تست آموزش مفاهیم، تستهای ترکیبی و نهایتا تستهای تکنیکی می باشد. جهت پاسخگویی به تستهای این فصل تکنیک تسلط بر گروههای عاملی، نامگذاری ترکیبات آلی که در این جزوه یک جدول کلی تهیه شده است نام گروه عاملی، ساده ترین عضو خانواده، فرمول مولکولی، نوع ایزومر، نامگذاری کلی و ... ترکیبات آلی به صورت یکجا آورده شده است و جالب این است که برای نامگذاری کلیه ترکیبات آلی فقط یک راهکار ارائه شده است که برای نامگذاری تمامی ترکیبات صدق می کند.

 

در لینک زیر نمونه ای از همین جزوه به صورت رایگان قرار داده شده است جهت دریافت نمونه رایگان کلیک کنید توجه شود که ایمیل وارد شده به صورت دقیق باشد چرا که لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 

لینک دانلود نمونه ای از فصل پنجم شیمی 2

جهت دریافت کل فصل پنجم شیمی دوم روی عکس زیر کلیک کنید 


 

دانلوم فصل پنجم از شیمی 2


بالاخره انتظار به پایان رسید و اکنون کل جزوه شیمی دوم دبیرستان با تخفیف ویژه 10% آماده برای فروش می باشد.  این جزوه 285 صفحه هست و همه 5 فصل رو شامل می شه.  امیدوارم از این جزوات نهایت استفاده را ببرید. یادتون نره ما رو از نظرات سازنده تون برای هرچه بهتر شدن سایت و جزوات بهره مند کنید. 

 

دانلود کل شیمی دوم دبیرستان
 ۰۵ شهريور ۹۲ ثبت نظر (3)