خانه آزمون های آنلاین کلاس های آنلاین جزوات تماس با ما


استاد

پشتیبانی فنی
نام کاربری رمز عبور
نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ اینجا کلیک کنید


تحلیل کنکورها
  • در حالت کلی 11 سوال سهم شیمی دوم و به تعداد 12 سوال سهم شیمی سوم و نیز 12 سوال هم سهم شیمی چهارم می باشد ولی توجه شود که در تست های  شیمی سوم معمولا از مباحث شیمی دوم هم استفاده می شد و نیز در 12 تست شیمی چهارم هم از مباحث شیمی سوم و هم از شیمی دوم استفاده شده است.
  •    با یک نگاه به جدول می توان دریافت که سوالات کنکور به صورت ترکیبی از چند بحث مختلف و حتی گاها از چند کتاب مطرح می شود یعنی از ارتباط بین مطالب استفاده می شود.
  •  بدیهی است که شیمی دوم علاوه بر اینکه به صورت تنها یک سوم سوالات را شامل می شود در تست های دو کتاب شیمی دیگر نیز مطرح می شود بنابراین شیمی دوم اهمیت ویژه ای برای کنکور دارد.
  • طبق بررسی های صورت گرفته 16 تست به صورت مسئله و محاسباتی طراحی شده است که سهم فصل ها در مسائل محاسباتی به صورت زیر می باشد.

استوکیومتری: 4 تست محاسباتی     ترموشیمی: 3 تست محاسباتی    محلولها: 3 تست محاسباتی    سینتیک: 1 تست محاسباتی             تعادل: 1 تست محاسباتی           اسیدباز: 2 تست محاسباتی    الکتروشیمی: 2 تست محاسباتی

  • در مسائل محاسباتی (یعنی در 16 تست) علاوه بر اینکه تسلط بر مفاهیم و نوشتن روابط مهم می باشد تکنیک محاسبات سریع (یعنی عمل ضرب و تقسیم سریع و تکنیکی) مهم ترین پارامتر می باشد چرا که مشکل اکثر داوطلبان محاسبات است نه تفهیم و حل مسئله.
  • با توجه به جدول بالا می توان دریافت از مبحث استوکیومتری و واکنش نویسی که 4 تست به صورت مسقیم مطرح می شود و در  12 تست به صورت غیر مسقیم استفاده می شود. بنابراین استوکیومتری و واکنش نویسی یکی از قسمتهای ویژه می باشد چرا که در 16 سوال از این بحث مطرح می شود.
  • در 6 تا سوال کنکور لازم است که ساختار لوویس یا فرمول ساختاری رسم شود بنابراین رسم ساختارهای لوویس یکی دیگر از مبحثهای ویژه است، با توجه به وقت گیر بودن رسم ساختارهای لوویس توصیه می شود از تکنیکی ترین راهها جهت رسم ساختارهای لوویس استفاده شود نه از رسم مرحله به مرحله .
  • توصیه دیگر اینکه در خواندن درس شیمی تمامی مسائل و مفاهیم را تحلیل کنید و در محاسبات هم از کوتاه ترین و تکنیکی ترین روشها استفاده کنید و سوالاتی محاسباتی را موقع حل تست و تمرین کردن تا جواب نهایی با دست (نه ماشین حساب) خودتان حل کنید.
  • در زیر پس از تشریح پاسخ تستها سهم و مباحثی که سوالات کنکور در آن قسمتها به صورت ترکیبی و مفهومی طراحی شده است آورده می شود تجزیه تحلیل شده است، مهم ترین پارامتر جهت پاسخگویی به این سوالات در زمان تعیین شده (35 دقیقه) تسلط داشتن به تکنیکهای پاسخ گویی می باشد.


تحلیل کنکور

تحلیل کنکور تجربی سال 92

لینک خرید

تحلیل کنکور ریاضی سال 92

لینک خرید۱۱ شهريور ۹۲ ثبت نظر (2)